ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»
Програма «Concerto grosso XXI століття», яка складається з творів українських та польських композиторів, зокрема Кшесіміра Дембського, Ігоря Щербакова та інших, прозвучить у виконанні Академічного камерного оркестру Віртуози Львова за участі солістів Андрія Карпяка (флейта), Володимира Дуди (скрипка), Оксани Рапіти (фортепіано).
Розпочнеться концерт із Concerto grosso №2 для струнних Золтана Алмаші. Про концерт розповідає сам композитор: «Concerto grosso №2 я написав 2000 року, під час навчання в аспірантурі НМАУ в класі Євгена Станковича. Це був час різноманітних початків: розпочиналося нове тисячоліття! Також і в моєму житті почався новий період. Саме цей збіг початків трансформувався в несподівану творчу ідею: мені захотілося почати музику з «чистого аркуша», так, ніби до цього моменту музики взагалі не існувало. Тому в циклі найважливішою є перша, вступна частина. В ній лише одна нота, яку кожен інструмент чи кожна група інструментів грають на свій лад, ніби шукають стежину в темряві навпомацки. Лише потім методом накопичення з’являються інші ноти, знайомі музичні формули, принципи драматургії тощо.
"Концерт для флейти з оркестром" Пам'яті Олега Киви одного з найчастіше виконуваних на Контрастах авторів Ігоря Щербакова присвячений талановитому українському композитору Олегу Киві (1947-2007). Солістом виступить однаково відомий у Львові як виконавець та педагог, професор кафедри духових та ударних інструментів Національної музичної академії ім. М. Лисенка, флейтист Андрій Карпяк.
"Octagon" львівської композиторки Любави Сидоренко з одного боку розкриває колористичну і технічну сторону творчості , а з іншого – підкреслює психологічні акценти.
"Фортепіанний концерт Пам’яті Василя Барвінського"львівського композитора, професора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Віктора Камінського - одночастинний, поемного типу твір, ніби спеціально розрахований за своєю стилістикою на яскраво романтичну індивідуальність соліста. Він не стільки сповнений тонкими алюзіями до музики Барвінського, скільки до романтичності художньої системи, відвертості драматичних почуттів. Порівняно до творчості Барвінського, твір Камінського куди «жорсткіший» у виборі засобів виразності, сучасний – завдяки дисонантній гармонії, щільній фактурі, модерним прийомам звукобарви. Відповідно до такої концепції підібрано і виразову палітру твору. Вона ґрунтується на протиставленні постекспресіоністичних, гранично напружених зворотів, які у своїй стисненості навіть тяжіють до мінімалізму, і автентичної теми з Фортепіанної сонати Барвінського.
У програмі:
Золтан Алмаші - композитор
Ігор Щербаков - композитор
Любава Сидоренко - композитор
Віктор Камінський - композитор
Кшесімір Дембський - композитор
Крістофер Тью - композитор
Виконують:
Оксана Рапіта – фортепіано
Володимир Дуда – скрипка
Андрій Карпяк – флейта
Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
Сергій Бурко – диригент
Золтан Алмаші/UA/*1975/
Concerto grosso № 2 для струнних (2000)
Ігор Щербаков/UA/*1955/
Концерт для флейти з оркестром Пам'яті Олега Киви (2008)
Любава Сидоренко/UA/*1979/
Octagon для струнного оркестру (2008/2014)*
Віктор Камінський/UA/*1953/
Концерт для фортепіано і камерного оркестру (1995)
Кшесімір Дембський/PL/*1953/
Quasi una fantasia для скрипки і струнного оркестру (2004)
Крістофер Тью/USA/*1947/
Симфонія образів ре мінор для струнного оркестру (1999)
* Світова прем'єра