ХХ Ювілейний Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»
Програма цього концерту органічно поєднує твори класики і сучасності. Так, невипадково музичний вечір розпочне Перший фортепіанний концерт Фридерика Шопена – адже Діна Йоффе є лауреаткою другої премії Дев’ятого шопенівського конкурсу (1975) і в цій іпостасі вже виконувала його на львівській сцені майже чотири десятиліття тому.
Звучання Струнного секстету Ріхарда Штрауса – нагадування про ще один ювілей, 150-ліття від дня народження композитора. Це вступ до останнього його шедевру, одноактної опери “Капричіо”, це музика, якою один із її персонажів, композитор Фламан, мріє підкорити серце графині Мадлен, довкола котрої і розгортаються події, це один із творів, котрим Штраус увіковічнив свій талант майстра витончених і химерних мелодичних мережив.
Не менш логічним виглядає і місток до музики ХХ ст., хоча твір молодшого сучасника Штрауса, Александра фон Цемлінського, фактично є старшим за попередній у програмі майже на півстоліття. Творчість цього незаслужено забутого в “тіні” як класиків, так і авангардистів (до слова, сестра Цемлінського була дружиною Арнольда Шенберга), віденського композитора лише в останні роки повертається до слухача, дивуючи насиченістю сецесійних ліній і барв. Їх виразно демонструє й рання, натхенна першими успіхами “Серенада”, первісно написана молодим автором для скрипки і фортепіано.
Нарешті, останній, шостий Concerto Grosso Альфреда Шнітке (котрому цього року виповнилося б 80) – фактично невідомий львівському слухачеві твір, на відміну від, наприклад, Першого чи Третього. Цей Concerto Grosso написаний 1993 року для відомої російської музичної родини Рождєствєнскіх.
Не пропустити "Зустріч друзів" та мати змогу долучитися до високого мистецтва - пропонує слухачам фестиваль "Контрасти".
Лідія Мельник
У програмі:
Фридерик Шопен
Ріхард Штраус
Алєксандр фон Цемлінскі
Альфред Шнітке
Виконують:
Діна Йоффе – фортепіано
Міхаіл Вайман – скрипка, диригент
Львівський камерний оркестр «Академія»
Фридерик Шопен/PL/1810-1849/
Концерт для фортепіано з оркестром ор. 11, мі мінор (1830)
Ріхард Штраус/DE/1864-1949/
Струнний секстет з Каприччіо ор. 85 (1942)
до 150-річчя від дня народження композитора
Алєксандр фон Цемлінскі/AT/1871-1942/
Серенада для скрипки з оркестром в 5-ти частинах (1895)
(опрацювання Л. Гофмана)**
Альфред Шнітке/RU/1934-1998/
Concerto grosso № 6 для скрипки, фортепіано і струнних (1993)
** Українська прем'єра