Львівська бізнес-школа та «Greencubator» запрошують на перший Форум з питань екологічно чистої енергетики: Україна. У рамках заходу відбудеться одноденний форум (16 травня) та дводенний хакатон з розумної енергетики (17-18 травня).
Чи можуть «зелені» стартапи боротися із змінами клімату та диктатурою енергетики? Чи можливо відшукати політику сталої енергетики для східноєвропейських країн та міст? Чи існують новітні технології, які звільнять нас з лап викопних енергоносіїв?
Нещодавні події показали вразливість крихкої європейської моделі енергопостачання. Україна навіть ще вразливіша. Чи існує модель, яка б гарантувала безпеку енергопостачання на основі сталого економічного розвитку та урахування потреб охорони довкілля?
Під час одноденної конференції буде можливість проаналізувати потенціал інновацій зеленої економіки та розумної енергетики заради забезпечення енергетичної безпеки та сталого підходу. Експерти форуму висвітлять останні новини у галузі сталих моделей економіки та енергетики, технологічні та дослідницькі проекти, підходи для збільшення енергоощадності та виробництва відновної енергії, а також, як енергетичний та ІТ сектор можуть об’єднатися заради отримання реальних результатів з незначними інвестиціями.
Дискусійні панелі: (Доповідачі з ЄС, США і України)
Дводенний Хакатон пройде після конференції. Він буде присвячений розробці рішень, пов’язаних з клінвеб та клінтех. Перед командами-учасниками постане завдання створити бізнес-моделі сталого характеру, розробити прототипи клінтех, а також додатки для Інтернет, мобільних пристроїв і соцмереж для сприяння розвитку енергоощадності та запровадження відновної енергетики. Комунальні та локальні (для університетського містечка) проекти будуть спрямовані для потреб міста Львова та Українського католицького університету, найекологічнішого студмістечка України. Успішні пропозиції команд-переможниць будуть реалізовані у масштабах України та за її межами.
Клінвеб – це категорія екологічно чистих технологій, яка дозволяє ефективно працювати з великим масивом даних, мобільними способами обробки даних та зв’язку, які допомагають вирішувати проблеми нестачі енергоносіїв і ресурсів у світі, а також дозволяють колективне споживання та пов’язані з цим тенденції. Вважається, що це швидкий і дешевий спосіб переходу до низьковуглецевої економіки. Динамічний сектор ІТ України можна мобілізувати для вирішення енергетичних проблем країни, зокрема для скорочення надмірних енергозатрат.
Можливість працювати в командах 4-6 людей. В кожній команді будуть експерти з бізнесу та підприємництва (2-3 людини), а також досвідчені ІТ інженери (2-3 людини). В результаті кожна команда розробить власний продукт з концепцією, бізнес моделью, роадмапою, визначеним ринком та клієнтами. Ментори допоможуть в роботі, а журі оцінять результат. Це відмінна нагода спробувати себе підприємцем, працювати в бізнес середовищі та створитти новий комерційний продукт з нуля. Найкращі проекти отримають підтримку партнерів у розвитку та комерціалізації.