Піснь про пісню, або «Warum?» без відповіді для оркестру (2011)
Концерт для флейти з оркестром «Пам’яті Олега Киви» (2009)
Концерт № 2 для фортепіано з оркестром «Пам’яті Дмитра Шостаковича» (2006)
Концерт № 3 для фортепіано з оркестром (2013)
Йожеф Ермінь – фортепіано
Богдана Стельмашенко – флейта
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Роман Ревакович – дириген
Галина Степанченко – вступне слово
Чотирма музичними імпрезами – у Любліні, Львові й двома у Києві – відзначить свій 60-річний ювілей відомий український композитор і педагог, музично-громадський діяч, голова правління Національної спілки композиторів України Ігор Щербаков.
Щира, емоційна, романтична – ось ті слова, що одразу спадають на думку, коли слухаєш музику Ігоря Щербакова. Від перших звуків вона заполонює лірико-сповідальною інтонаційністю і гостротою ритмічного рисунка, еспресивним динамічно-хвильовим розгортанням музичної думки. Ці риси – показник не окремих творів митця, вони – ознака індивідуально-авторського стилю композитора, явленого нині чи не в усіх жанрах академічної традиції: оперному, симфонічному, камерно-інструментальному, вокальному, хоровому, духовній музиці.
Окрім композиції, Ігор Щербаков активно реалізовує себе у педагогічній і музично-громадській галузях. Вже понад двадцять років він викладає на кафедрі композиції Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. З 1999 і до 2010 року митець був керманичем Київської організації Національної спілки композиторів України, а з 2010-го очолює Національну спілку.
Проте якою багатогранною і плідною не була б творча діяльність Ігоря Щербакова, насамперед він – композитор. Саме як про митця, людину творчу знають про нього у країнах Європи й США, де постійно звучить музика маестро, видаються його твори (зокрема, нині ексклюзивний видавець творів Ігоря Щербакова за кордоном – видавництво Lauren Keiser Music Publishing у Нью-Йорку).
На композиторській складовій творчого обдаровання Ігоря Щербакова наголошує і низка премій, якими його було нагороджено. Так, 1999 року за оперу «Пастка для відьми» для Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва він був удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка, а у 2004 році – Мистецької премії «Київ» імені Артемія Веделя.
Концерти, присвячені ювілею Ігоря Щербакова, своєю географією і творчою різноплановістю, уподібнюються до міні-фестивалю з неофіційною назвою «Дні музики Ігоря Щербакова».