Творчість Олександра Глазунова є однією із ключових сторінок російської музики. Він був громадським діячем, відомим педагогом, а для свої сучасників також і автором популярних витончених та мелодичних балетів.
Прем’єра скрипкового концерту була сприйнята холодно. Цей твір вважали “занадто блідим” у порівнянні із його балетною музикою. Час розставив інші пріоритети. Концерт для скрипки зараз є одним із найбільш виконуваних інструментальних творів Глазунова.
Люблять цей концерт за притаманний йому ліричний мелодизм, легкість і стрункість форми.
Симфонії Людвіґа ван Бетовена підсумовують розвиток всієї симфонічної творчости до нього. У своїй симфонії Бетовен переосмислює та відшліфовує все, що було раніше. Ця музика, наче категоричний імператив, говорить до нас всією силою бетовенівського генія. “Дві речі турбують мене – зоряне небо наді мною. Та моральний закон всередині мене” – ці слова Іммануїла Канта Бетовен повторював протягом свого життя.
Скрипаль-віртуоз Ясон Керамідіс із Німеччини й академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під керівництвом Іллі Ступеля подарують цікавий і насичений музичний вечір.
Ясон Керамідіс – скрипка (Німеччина)
Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії
Ілля Ступель – диригент (Швеція)
Рікардо Кальдероні. «Luta e Vida», Симфонічна сюїта
Олександр Глазунов. Концерт для скрипки з оркестром ля мінор
Людвіг ван Бетховен. Симфонія № 8